Sauna Infrared

 
Kabiny Infrared przypominają wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różnią się od nich zastosowanym źródłem ciepła - zamiast pieca elektrycznego są tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energię podczerwoną. Zastosowaliśmy w naszej kabinie jedne z najlepszych promienników dostępnych na rynku - kwarcowe Philips VITAE.
 
W przeciwieństwie do saun fińskich, w których nośnikiem ciepła jest powietrze, w kabinach IR zaledwie 20% energii podczerwonej ogrzewa otaczające powietrze, natomiast aż 80% tej energii przenika do 4 mm w głąb organizmu i przekształca się w ciepło, rozgrzewające mięśnie i narządy wewnętrzne. Kąpiele w podczerwieni cieszą się największym powodzeniem  w okresie wiosenno-letnim, ponieważ bez wysiłku i rygorystycznych diet, w luksusowym cieple bioenergii, pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę, przywrócić młodzieńczą jędrność. 
 
Zalety Kabiny Infrared
Łagodzi ból różnego pochodzenia
bóle pleców wywołane stresem, przemęczeniem, reumatyzmem, chorobą zwyrodnieniową,
bóle stawów spowodowane intensywnym wysiłkiem, urazami i uszkodzeniem tkanek miękkich, chorobą reumatyczną, zwyrodnieniową, rwą kulszową,
bóle menstruacyjne wywołane skurczem narządów rodnych,
bóle towarzyszące oparzeniom, owrzodzeniem, porażeniu nerwu twarzowego,
bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle.
Zwiększa rozciągliwość tkanek kolagenowych
Tkanki ogrzane do 45ºC i następnie rozciągnięte wykazują nieelastyczne trwałe wydłużenie o ok. 0,5-0,9%, które pozostaje po usunięciu rozciągania, a które nie występuje w tych samych tkankach, kiedy są rozciągane przy normalnej temperaturze tkanek. Tak więc, 20 sesji rozciągania może spowodować 10-18% zwiększenie długości tkanek w ten sposób ogrzanych i rozciągniętych. Efekt ten jest szczególnie cenny w pracy z więzadłami, torebkami stawowymi, ścięgnami, powięziami i błoną maziową, które zbliznowaciały, zgrubiały lub skurczyły się.
Bezpośrednio zmniejsza sztywność stawów
Wystąpiło 20% zmniejszenie sztywności w temp. 45ºC w porównaniu z 33ºC w reumatyzmie stawów palcowych, odpowiadające doskonale zarówno subiektywnej jak i obiektywnej obserwacji sztywności. Każdy zesztywniały staw i zgrubiałe tkanki łączące winny reagować w podobny sposób.
Stosowana jest w terapii nowotworowej
Jest to nowa i eksperymentalna procedura. Jest bardzo obiecujące w niektórych przypadkach, jeśli jest właściwie stosowane. Naukowcy amerykańscy wolą ostrożne monitorowanie temperatury guza.
Zwiększa przepływ krwi
Ogrzewanie mięśni wytwarza zwiększony poziom przepływu krwi, podobny do tego, jaki powstaje podczas ćwiczeń. Wzrost temperatury powoduje zwiększony przepływ krwi i rozszerzenie bezpośrednio naczyń włosowatych, tętniczek i żył, prawdopodobnie w wyniku bezpośredniego działania na ich mięśni gładkie.
U trata masy ciała
Po pierwsze poprzez pocenie się i zużycie energii koniecznej do produkcji potu, i następnie poprzez bezpośrednie wydalanie tłuszczu.
Przyśpiesza leczenie m. in. takich chorób jak
uszkodzenie tkanek miękkich,
porażenie nerwu twarzowego,
rwa kulszowa,
zapalenie stawów ostre i chroniczne,
dnawe zapalenie stawów,
reumatoidalne zapalenie stawów (reumatyzm),
oparzenia, złagodzenie bólu i przyspieszenie czasu zdrowienia, przy mniejszych bliznach
niedociśnienie,
zrosty pooperacyjne, leczenie za pomocą podczerwieni było tak pomyślne, że pobyt w szpitalu został skrócony o 25%
skurcze i ból menstruacyjny,
bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle,
choroby przewężenia układu obwodowego,
owrzodzenia nóg i odleżyny,
hemoroidy,
cukrzyca,
żylaki,
skurcze mięśni o podłożu szkieletowym, stawowym lub neuropatologicznym,
menopauza.
Niweluje negatywne skutki stresu
zmęczenie,
napięcie nerwowe,
złe samopoczucie,
apatię,
działa antydepresyjnie.
 
Nie zaleca się stosowania nagrzewania dogłębnego w następujących schorzeniach:
niedoczynność nadnercza,
układowy liszaj rumieniowaty,
stwardnienie rozsiane,
ostry uraz stawu (do 48 godzin od urazu lub po ustąpieniu zaczerwienienia, gorąca i opuchlizny),
hemofilia lub skłonność do krwotoków,
ciąża.
Szczególną ostrożność w stosowaniu nagrzewania dogłębnego należy zachować przy: implantach chirurgicznych, wszczepach silikonowych i przyjmowaniu preparatów farmakologicznych, w tym także różnego rodzaju maści, żeli i kremów leczniczych. Zawsze po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym!
 
Przestrzeń saun jest koedukacyjna.
Prosimy przestrzegać przyjętych norm kulturalno-obyczajowych.
Obowiązuje ścisły ZAKAZ wnoszenia alkoholu, jedzenia, szklanych butelek oraz aparatów fotograficznych i kamer.
UWAGA!
DŁUŻSZE PRZEBYWANIE W JACUZZI ORAZ ŁĄCZENIE PRZEBYWANIA Z SAUNAMI MOŻE WYWOŁAĆ PRZEGRZANIE ORGANIZMU. SYMPTOMY TO: DRGAWKI, NAGŁY SPADEK CIŚNIENIA KRWI, ZAWROTY GŁOWY, ZASŁABNIĘCIE.